48 rocznica śmierci ks. Rabczyńskiego

48 rocznicę ks. Wacława Rabczyńskiego uczczono 19 czerwca 2017 na cmentarzu Wasilkowskim. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej zorganizowało modlitwę i chwilę refleksji nad budowniczym kościoła wasilkowskiego, twórcy rzeźb na cmentarzu i groty w Świętej Wodzie. Zobacz zdjęcia.
Pan Zdzisław Wieczoryński przeczytał swój wiersz na tę okoliczność a młodzież Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego przygotowała jak zwykle przypomnienie postaci słynnego Proboszcza.
Po modlitwie, której przewodniczył proboszcz ks. Zdzisław Karabowicz, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie Księdza.

Wśród składających kwiaty byli Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej, na czele z prezesem Wiesławem Dąbrowskim, ks. Romuald Bućko, młodzież na czele z dyrektor gimnazjum Lucyną Bejm.
Pan Wieczoryński (lat 89), wasilkowski poeta, w odczytanym przez siebie wierszu napisał:
Odnowiłeś cmentarz wykonałeś Świętych wspaniałe Figury
Nie zwróciłeś uwagi na rozciągające się nad Tobą chmury
Rozpocząłeś na polach budowę Drogi Krzyżowej
Lecz nie podobało się to władzy ludowej
Spychaczem Twoją budowę Drogi Krzyżowej zniszczyli
Lecz wierni pomimo tych szykan nadal ją kroczyli
I drogą przez las po górach i łące
Wędrowało szlakiem pątniczym ludzi tysiące.
Dziękujemy Panu Norbertowi Skutnikowi za piękne zdjęcia.

Koncert poświęcony pamięci księdza Rabczyńskiego pt. „Ks. Rabczyński in memoriam” – w 115 rocznicę urodzin i 48 rocznicę śmierci budowniczego naszego kościoła, odbędzie się w niedzielę 25 czerwca, początek o godz. 19. – bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Wykonawcy: Orkiestra Instrumentów Historycznych – Baroque Collegium Musicum Wasilków.