Ogłoszenia 18.06.2017

Dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała, przygotowane pięknie ołtarze na trasie, za udekorowane domy. Dziękujemy za liczną obecność w procesji, zwłaszcza dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, którzy brali czynny udział niosąc sztandary czy wykonując inne posługi; odpowiedzialnym za procesję. To było wyznanie naszej wiary. Dziękujemy orkiestrze, chórowi parafialnemu i panu Organiście, służbom porządkowym zwłaszcza Straży Pożarnej, Służbie Maltańskiej. Dziękujemy za piękne dekoracje zwłaszcza rodzicom, których dzieci przystąpiły do I Komunii św. i młodzieży bierzmowanej.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne są odprawiane codziennie z procesją eucharystyczną i nabożeństwem czerwcowym po wieczornej Mszy św.

Zakończenie oktawy, w czwartek z uroczystą procesją. Przynosimy tego dnia do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Po procesji tradycyjny w tym dniu obrzęd błogosławieństwa dzieci, a następnie ognisko i wspólna zabawa z dziećmi. Zapraszamy.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7 i 18.

W piątek, 23 czerwca, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8. Dzień wcześniej na wieczornej Mszy św. dziękuje Bogu Szkoła Podstawowa Tekakwita. Zapraszamy młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców, aby podziękować Bogu za rok szkolny i polecić opiece Matki Najświętszej wakacyjny odpoczynek.

24 czerwca przypada także Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej serdecznie zaprasza na koncert poświęcony pamięci księdza Rabczyńskiego pt. „Ks. Rabczyński in memoriam” – w  115 rocznicę urodzin i 48 rocznicę śmierci budowniczego naszego kościoła. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, początek o godz. 19. – bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Wykonawcy: Orkiestra Instrumentów Historycznych – Baroque Collegium Musicum Wasilków. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Natomiast jutro w 48 rocznicę śmierci wasilkowskiego proboszcza ks. Wacława Rabczyńskiego Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej zaprasza na wspólną modlitwę i krótki program – wspomnienie o księdzu Wacławie, przy grobie ks. Rabczyńskiego, na cmentarzu o godz. 19.

Na Pieszą Pielgrzymkę do Różanegostoku, która wyruszy już w piątek można zapisać się w zakrystii lub kancelarii. Do udziału zapraszamy wszystkich, zwłaszcza młodzież, która w ten sposób dziękuje za rok szkolny.

Tegoroczne już XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesele Bezalkoholowe Wesele Wesel 2017 odbędzie się w dniach 3-6 sierpnia na Kaszubach i Gdańsku. Program oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie weselewesel.pl

W Drogach Miłosierdzia polecamy artykuły mówiące o modlitwie ignacjańskiej, oraz nowy cykl pt. „Młodzi Święci”.

Dziękujemy gorąco za solidne sprzątanie w ubiegłym tygodniu i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. E. Plater 7  nr 26 – 50.