• Nabożeństwo majowe od 1 maja u nas zawsze o godz. 17.30. Zapraszamy na tę piękną modlitwę. Przyjdźcie sami i weźcie swoje dzieci na te majowe modlitwy. Codzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się od godz. 17.

• W uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, 3. maja, Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11., następnie uroczystość patriotyczna pod najstarszą kapliczką w Wasilkowie. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę czyli o godz. 7, 9, 11 i 18. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

• W poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy, w środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, modlimy się za ludzi pracy, w czwartek wspomnienie św. Atanazego, Doktora Kościoła i Dzień Flagi Rzeczypospolitej. W sobotę wspomnienie św. Floriana, Męczennika, Patrona strażaków.

• Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników i „Solidarności” wraz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 40 rocznicę jego męczeńskiej śmierci odbędzie się w naszym kościele 13 maja. Powitanie Obrazu w o godz. 17.45 przed kościołem w poniedziałek 13 maja. Zapraszamy, to ważne wydarzenie.

• Zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież do  nowego konkursu plastycznego z nagrodami pod tytułem: Hobby Jana Pawła II. Wystarczy narysować św. Jana Pawła II podczas jego ulubionego zajęcia czy hobby. Podpisane prace przynosimy do kościoła lub do przedszkola Tekakwita, które jest pomysłodawcą konkursu. Prace przynosimy do 5 maja. Wystawa uświetni dzień urodzin Papieża w maju.

• W najbliższą sobotę Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Zapraszamy mężczyzn do pielgrzymowania! Początek w sobotę, po Mszy o godz. 7. Ukoronowaniem wędrówki będzie Msza św. w Sanktuarium w Krypnie o godz. 18. Zapisy u kapłana przed wyjściem lub na trasie.

• W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca, prowadzona adoracja w pierwszy piątek po Mszy św. porannej i po Nabożeństwie Majowym, które jest odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Adoracja, pierwszosobotnia od 16.30 do Nabożeństwa Majowego.

• Pielgrzymka do sanktuariów Dolnego Śląska i Pragi Czeskiej w dniach 9-13 czerwca. Zapisy w parafii Dojlidy, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

• Miesięcznik Drogi Miłosierdzia dostępny na końcu kościoła.

• Bóg zapłać za piękne sprzątanie w sobotę i ofiarę na kwiaty. Do przygotowania świątyni, na przyszłą sobotę na godz. 9, zapraszamy mieszkańców ul. E. Plater 4, numery od 1 do 30.

• Bóg zapłać za ofiary na parafialny fundusz remontowo budowlany i za wszystkie ofiary składane indywidualnie czy na konto. To dzięki nim postępuje remont kościoła. Kończymy już jedną nawę, pozostaje do remontu nawa prawa i kaplica Trójcy Przenajświętszej, gdzie będzie szczególnie dużo prac konserwatorskich.