Nabożeństwa na Boże Narodzenie

W tym roku wyjątkowo IV niedziela Adwentu wypada w dniu Wigilii.

Porządek Mszy św. 24.12.2017: 7, 9, 11, 16 po Mszy św. o 16 dzielenie się opłatkiem w kościele (nie ma Mszy św. 0 18).

Wigilia. Przeżyjmy ją w domu jako spotkanie religijne. Rozpocznijmy modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, łamaniem się opłatkiem; niech będzie wspólny śpiew kolęd. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Alkohol jest w tym dniu wykluczony. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Może warto jeszcze zaprosić kogoś z samotnych sąsiadów. Niech to będzie okazja, do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni.

W uroczystość Bożego Narodzenia, o północy, Pasterka.

Pół godziny przed Pasterką Schola Parafialna zaprasza na wspólny śpiew kolęd.

Najmłodszych zapraszamy na specjalną pasterkę dla dzieci 24.12.2017 na godz. 21.   Jest to Msza św. głównie dzieciom i tym wszystkim, którzy nie będą mogli w żaden sposób być o północy.

Następne msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia to wspominana już Pasterka o 24 i o godz. 9, 11 i 18, a więc w pierwszy dzień świąt nie ma mszy o 7.

Drugi dzień świąt (26.12.2017) Msze św. jak w niedzielę: 7, 9, 11, 18.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się 31 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2016 roku obchodziły okrągły jubileusz małżeński 10, 20, 25, 30 itd. na uroczystą Mszę św. Parom które wcześniej to zgłoszą (lub ktoś z rodziny) wręczymy specjalne błogosławieństwo na piśmie.

W tym roku wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy już w środę 27 grudnia. Porządek kolędy można znaleźć na tablicy ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.