Nowi kapłani w parafii

Z dniem 26 sierpnia 2017 do parafii przybędą nowi kapłani: ks. Sławomir Kamieński i ks. Jakub Targoński. W niedzielę i czwartek pożegnaliśmy poprzednich duszpasterzy: ks. Piotra Kobeszko i ks. Krzysztofa Maliszewskiego.

ks. Sławomir pracował ostatnie lata w białostockim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. ks. Jakub jest kapłanem wyświęconym w tym roku i jest to jego pierwsza parafia, gdzie będzie wikariuszem.

ks. Krzysztof Maliszewski został przeniesiony do białostockiej katedry. ks. Piotr Kobeszko będzie rezydentem w parafii Królowej Rodzin w Białymstoku oraz dyrektorem ośrodka Caritas „Metanoia”.

Dziękujemy gorąco dotychczasowym Księżom Wikariuszom za ich pracę w naszej parafii. Życzymy aby ich posługa była owocna w nowych miejscach. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy sprawowali nam sakramenty i głosili Słowo Boże.

Módlmy się także w intencji nowych kapłanów, którzy podejmują posługę u nas. Niech Maryja Matka Miłosierdzia wyprasza im potrzebne łaski.