Ogłoszenia 01.10.2017

Na nabożeństwo różańcowe w naszym kościele zapraszamy codziennie przed Mszą św. na godz. 17.15. W poniedziałek Różaniec prowadzi Odnowa w Duchu św. i lektorzy, wtorek Koła Żywego Różańca, środa Przyjaciele Oblubieńca, czwartek ministranci, piątek oaza, na sobotę zapraszamy dzieci. Przez cały tydzień zapraszamy wszystkich, którzy wiedzą, że Różaniec to modlitwa zwycięstwa.

 Dziś zebranie wszystkich członków Kół Żywego Różańca po Mszy św. o 9., następnie Różaniec, a po Mszy o 11 Procesja Eucharystyczna. Zachęcamy nowe osoby do noszenia chorągwi, dzieci do Białej Procesji. Dziś prosimy aby dzieci z procesji i ich rodzice zostali trochę po zakończeniu w sali procesji.

Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania dziś po Mszy św. o 11. Zapraszamy młodzież szkoły podstawowej klasy VI i VII oraz gimnazjum klasy II i III. Przypominamy, że dzieci i młodzież przystępują do Bierzmowania i Pierwszej Komunii św. w parafii zamieszkania i tam także uczestniczą w spotkaniach, niezależnie od miejsca nauki. Warunkiem dopuszczenia do sakramentu jest uczestnictwo w tych spotkaniach.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie lektorów. Zapraszamy nowe osoby. Spotkanie odbędzie się w Izbie Pamięci ks. Rabczyńskiego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracje podczas Różańca o 17.15, tylko w I sobotę początek adoracji o godz. 17. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie jak zawsze od godz. 16.

W poniedziałek wspomnienie Aniołów Stróżów. W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej. W sobotę we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej odbędzie się modlitwa w ramach inicjatywy „Różaniec do Granic”. Cała Polska wzdłuż granicy zostanie otoczona modlitwą różańcową. Modlący spotkają się w 320 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż granicy naszego kraju. Po Mszy Św. udadzą się do „stref modlitwy”, gdzie o godz. 14. rozpocznie się odmawianie Różańca. My włączamy się podczas Różańca parafialnego o godz. 17.15. Szczegóły na ulotkach na końcu kościoła.

Nowa księga w której można zapisać intencje mszalne na 2018 r. jest już dostępna w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Za tydzień będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar na fundusz stypendialny w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Wieczory dla Zakochanych dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Jest to cykl 9 spotkań /od 10 października, we wtorki, od godz. 18.00 do 21.00 w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku. Zgłoszenia do 7 października drogą mailową. Szczegółowe informacje na www.rodzinabilaystok.pl

Dziękujemy gorąco tym, którzy przygotowali świątynię do liturgii niedzielnej oraz za ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 9 zapraszamy mieszkańców ul. Wojtachowskiej numery od 40 do końca.

Bóg zapłać za ofiary na parafialny fundusz remontowo-budowlany i dzisiejszą tacę na ogrzewanie świątyni.

Dziś przed kościołem po Mszy o 9. i 11. Zuchy ZHR z Wasilkowa rozprowadzają pyszne ciasto. Dochód będzie przeznaczony na remont harcówki i rozwój tej grupy.

Komitet Inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zbiera podpisy aby zatrzymać aborcję dzieci zagrożonych chorobą, na co obecnie pozwala nasze prawo. Zamiast pomagać najsłabszym i leczyć, zabija się je w okrutny sposób. Trzeba mieć ze sobą numer pesel żeby złożyć swój podpis. Zachęcamy gorąco.

Siostry Terezjanki przygotowały myśli św. Teresy z okazji ich święta patronalnego. Są do wzięcia na końcu kościoła.