Ogłoszenia 03.12.2017

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować na Przyjście Jezusa Chrystusa. Zwyczajem lat ubiegłych został przygotowany wieniec adwentowy nad ołtarzem z czterema świecami, symbolizującymi niedziele Adwentu. Dziękujemy za to Kwiaciarni Karolina.

Roraty, specjalna Msza św. do Matki Bożej, odprawiana tylko w Adwencie w każdą niedzielę o godz. 7 oraz we środę i sobotę o godz. 18. Zapraszamy wszystkich na te szczególne Msze św. Dzieci ze świecami zapraszamy do procesji na początku Mszy św.

Dziś rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Wraz z nim rozpoczyna się nowy Rok Duszpasterski pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Specjalna adoracja na rozpoczęcie nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego odbędzie się w poniedziałek o godz. 18. To także modlitwa o dobre przeżycie Adwentu. Zapraszamy.

W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu tylko po Mszy św. w związku z modlitwą na rozpoczęcie Adwentu, a w pozostałe dni od godz. 16. do 18. oprócz niedziel.

Rekolekcje adwentowe rozpoczynają w tym roku 10 grudnia. Warto zaplanować sobie ten czas, aby można było w nich uczestniczyć i odbyć spowiedź przed świętami, nieodkaładając na ostatnią chwilę.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca przed Mszą św. o 17.30.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, Msze św. o 7, 9 i 18. W tym dniu nie obowiązuje post. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą 8 grudnia na godz. 18., w tę uroczystość odbędzie się, poświęcenie medalików dla tych dzieci.

Trwa coroczna akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód z rozprowadzania Świec Caritas na wigilijny stół będzie przeznaczony na pomoc dzieciom. Świece można nabyć pod chórem.

Nasz Pan Organista już roznosi opłatki. Prosimy o życzliwe przyjęcie go.

Polecamy miesięcznik Drogi Miłosierdzia. Znajdziemy w nim, artykuł o kościele Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie.

Na sobotę do przygotowania liturgii na godz. 9 zapraszamy mieszkańców ul. Dwornej od nr 23 do końca oraz ul. Ciemnej. Dziękujemy za sprzątanie w ostatnią sobotę.

Dziś przy kościele i w całym Wasilkowie będzie można spotkać zbierających na pomoc Dawidowi. Dawid mieszka ma 18 lat. Po wypadku drogowym, jest w śpiączce. Potrzebuje ciągłej intensywnej rehabilitacji.