Ogłoszenia 11.02.2018

Dziś przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich chorych, cierpiących na świecie, zwłaszcza w naszej parafii. Msza św. po której zostanie udzielony sakrament chorych, wszystkim chorym w kościele, o godz. 9.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jak zwykle w ostatnią niedzielę karnawału przypominamy sobie, że zabawa bez kieliszka jest nie tylko możliwa, ale także konieczna, że można być szczęśliwym bez chemicznych przyjaciół. Na hasło tego tygodnia wybrano słowa: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Ma to szczególne znaczenie w roku stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Spotkanie młodzieży kl. III przed bierzmowaniem oraz dzieci i rodziców przed I Komunią św. dziś po Mszy św. o 11.

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 7, 9, 16, 18. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Wielki Post, to okazja do postanowień.

Droga Krzyżowa: dla wszystkich w piątki o godz. 17.15, dzieciom we środy o 17.15.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w soboty i niedziele o 17.30.

Odpust zupełny w Wielkim Poście można uzyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych.

W tegorocznym poście proponujemy przeżywanie każdego dnia ze Słowem Bożym pod hasłem „Wielki Post z Duchem Świętym”. Na końcu kościoła, w niedziele Wielkiego Postu, będzie można wziąć kartkę z Słowem Bożym i konkretnym zadaniem na każdy dzień tego czasu. Pierwsza karta już w środę popielcową.

Przypominamy, że w naszym kościele odbywa się codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do 18 oprócz niedziel – i w tym tygodniu – środy popielcowej. Zapraszamy do cichej modlitwy przed Jezusem.

Czasopismo Drogi Miłosierdzia, List do Pani i Rycerz Niepokalanej to dobra lektura religijna na Wielki Post. Do nabycia u ministrantów na końcu kościoła.

Gorące podziękowania za piękne przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę, na 9., zapraszamy mieszkańców ul. Rzemieślniczej i Zielonej.

Organizowana jest pielgrzymka na Kaziuki w Wilnie. W programie Ostra Brama, zwiedzanie Wilna. Zapisy w kancelarii lub zakrystii, informacje na tablicy ogłoszeń i ulotkach na końcu.

W sobotę wykład na temat: „Chrześcijanin wobec islamu” wygłosi jeden z najwybitniejszych znawców islamu o. Krzysztof Modras, dominikanin. Spotkanie w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku ul. Warszawska 50. Początek o godz. 10. Więcej na plakatach.