Ogłoszenia 11.03.2018

W Wielkim Poście specjalne nabożeństwa pomagają nam w procesie przemiany życia i rozpamiętywaniu tego, co zrobił Jezus aby nas zbawić. Gorąco zachęcamy:

• Gorzkie Żale z kazaniem w każdą sobotę i niedzielę Wielkiego Postu o 17.30.
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.15, dla wszystkich w piątki o godz. 17.15. Najbliższa prowadzona przez przedstawicieli wspólnot parafialnych. Zapraszamy.

Paschałki na stół wielkanocny można nabyć na końcu kościoła. To świeca Caritas, którą się zapala tak jak podczas Wigilii, jako znak solidarności z najuboższymi.

Można zapisywać chorych do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Kapłani odwiedzą chorych w sobotę, 24 marca (w czasie rekolekcji) od godz.10.30.

Rekolekcje Wielkopostne w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, prowadzi o. Adam Wtulich, salezjanin.

Proponujemy przeżywanie każdego dnia ze Słowem Bożym. Na końcu kościoła, można wziąć kartkę z Słowem Bożym i konkretnym zadaniem na każdy dzień Wielkiego Postu.

V Rocznica wyboru papieża Franciszka przypada we wtorek 13 marca. Modlimy się tego dnia za Ojca Świętego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16 do 18 oprócz niedziel.

Z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego będzie odprawiona Msza św. w najbliższą niedzielę o godz. 18. w białostockiej Katedrze. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

Czasopismo diecezjalne „Drogi Miłosierdzia” może być pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu. Polecamy w nim artykuły na temat słuchania Boga w ciszy. Jest też Rycerz Niepokalanej, a w najnowszym Liście do Pani polecamy artykuły o słynnych kobietach i życiu pełnią życia.

Gorące podziękowania za piękne przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii w ubiegłym tygodniu i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę, na godz. 9., zapraszamy mieszkańców ul. E. Plater 1 od  numeru 21 Do końca.

Ofiary na parafialny fundusz remontowo-budowlany można składać jak zawsze w przedsionku kościoła pomiędzy mszami o 9 i 11. Tam także można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Kołom Żywego Różańca: św. Anny z ul. Kupieckiej 200 zł, św. Łucji z ul. Piasta 150 zł, św. Agnieszki 100 zł, bł. ks. Popiełuszki – 200 zł.

W ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary wykład pt. Jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne? Wygłosi O. Łukasz Filc dominikanin, w sobotę, w Białymstoku, Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy Warszawskiej 50. Początek adoracją o 9:30.