Ogłoszenia 13.05.2018

  • Uroczystość Zesłania Ducha św. w następną niedzielę, kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeśli ktoś jeszcze odkłada wielkanocną spowiedź, to już ostatni tydzień.
  • Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego: przed Mszą św. wieczorną, po nabożeństwie majowym, które zawsze odprawiamy o godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się jak zawsze już o godz. 16.
  • Dziś przed kościołem, ofiary do puszek zbierają przedstawiciele Hospicjum dziecięcego w ramach akcji „Pola nadziei”.
  • Przedstawienie pt. „Tajemnica adoracji” za tydzień w niedzielę, w sali gimnastycznej gimnazjum wasilkowskiego o godz. 19. Jest to przedstawienie pełne duchowych skarbów o mocy modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.
  • Koncert Żeńskiego Chóru Państwowego Uniwersytetu Kultury z Krasnodaru (Rosja) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej odbędzie się w naszym kościele w piątek. Początek o godz. 18. Zapraszamy na to wydarzenie.
  • Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się 21 maja. Dochód przeznaczony będzie na projekty misyjne Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zużyty sprzęt można składać przy budynku gospodarczym za kościołem.
  • Wśród czasopism dostępnych u ministrantów lub zakrystii polecamy czasopismo „Drogi Miłosierdzia”, z tematem numeru: „Matka – codzienność i świętość” oraz „List do Pani” z opowieścią o kapliczkach przydrożnych i jak zwykle o wielkich kobietach.
  • Do przygotowania świątyni, na sobotę na godz. 9, zapraszamy mieszkańców ul. E. Plater 5A i ul. Nadrzecznej. Bóg zapłać tym, którzy pięknie sprzątali w ostatnią sobotę.
  • Próba przed I Komunią św. w sobotę o godz. 10.
  • Bóg zapłać za ofiary na parafialny fundusz remontowo-budowlany.