Ogłoszenia 20.05.2018

Jutro drugi Dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze o godz. 7, 9 i 18.

W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 11. Prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziców. Spowiedź dzieci przed I Komunią w sobotę o godz. 10.

Nasz Organista pan Piotr Kamiński, będzie zdawał egzamin dyplomowy kończący jego studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, specjalność: Muzyka Kościelna. Zaliczenie egzaminu odbędzie się podczas normalnej Mszy św. w poniedziałek o godz. 18. Zapraszamy na modlitwę w jego intencji i wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Zapraszamy na przedstawienie pt. „Tajemnica adoracji”, które ukazuje piękno i głębię adoracji Najświętszego Sakramentu. Przedstawienie  dziś w sali gimnastycznej gimnazjum wasilkowskiego o godz. 19.

Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Poprzedza je wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.

Trasa Bożego Ciała w tym roku będzie przebiegała ulicami: Białostocką, Piasta, Błękitną, Wojtachowską, Żwirową, Kruczą, Kościelną. Dwa ołtarze na terenie naszej parafii będą zlokalizowane na ul. Wojtachowskiej przy krzyżu oraz przy domu pod numerem 76/1. Prosimy o pomoc w udekorowaniu ołtarzy.

W sobotę Pielgrzymka Kobiet do Świętej Wody. Przy naszym kościele pielgrzymka będzie przechodzić między godz. 15 a 16. Msza św. w Świętej Wodzie o 18.

Marsz dla życia i rodziny odbędzie się 27 maja w Białymstoku. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się 21 maja. Dochód przeznaczony będzie na projekty misyjne Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zużyty sprzęt można składać przy budynku gospodarczym za kościołem.

Przed kościołem Instytut Pamięci Narodowej w współpracy z Urzędem Miejskim w Wasilkowie ustawił wystawę „Ojcowie Niepodległości”. Oficjalne otwarcie wystawy w poniedziałek o godz. 12. Następnie będzie można wysłuchać wykładów historycznych w Sali Posiedzeń Rady Miejskiej w Wasilkowie.

Polecamy czasopisma Drogi Miłosierdzia oraz List do Pani.

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni w tą sobotę. W tym tygodniu do przygotowania kościoła i otoczenia zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Na parafialny fundusz remontowo budowlany można składać ofiary w przedsionku kościoła pomiędzy mszami o godz. 9. i 11. albo w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Barbarą Rybałtowską, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie 23 maja, środa o godz. 14. Wstęp wolny! Rybałtowska to pisarka, aktorka, piosenkarka, malarka, autorka tekstów piosenek, z których najbardziej znaną jest „Nie warto było” z repertuaru Reginy Pisarek.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz poszkodowanych w pożarze przy ul. Konopnickiej w Wasilkowie – państwa Matyszewskich, którym w nocy dwa tygodnie temu, spłoną dom. Módlmy się także o zdrowie poszkodowanym podczas pożaru.