Ogłoszenia 26.02.2017

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, jak zwykle, w ostatnią niedzielę karnawału, aby przypomnieć, że nie tylko możliwa, ale także konieczna jest zabawa bez kieliszka; że można być szczęśliwym bez chemicznych przyjaciół, bez odurzania się alkoholem i innymi używkami.

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 7, 9, 16, 18. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Wielki Post, to okazja do postanowień.

Droga Krzyżowa: dla wszystkich w piątki o godz. 17.15, dzieciom we środy o 17.15.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w soboty i niedziele o 17.30.

Dni modlitwy o ducha pokuty rozpoczynają się po Środzie Popielcowej i trwają do I Niedzieli Wielkiego Postu  (czwartek, piątek, sobota).

W I czwartek miesiąca Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności wspólnoty działające w naszej parafii, aby modlić się w intencji powołań.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej.

Biskupi Polscy odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, ogłosili pierwszy piątek Wielkiego Postu Dniem Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. W związku z tym Episkopatu Polski zachęca do modlitwy w tej intencji, zwłaszcza w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca rozpoczyna się o godz. 16.30.

Przypominamy, że w naszym kościele odbywa się codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do 18 oprócz niedziel – i w tym tygodniu – środy popielcowej. Zapraszamy do cichej modlitwy przed Jezusem.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii za tydzień Mszą św. o godz. 18, następnie wykład w Izbie Pamięci ks. Rabczyńskiego.

Msza św.  ku czci Głównego Patrona Metropolii Białostockiej św. Kazimierza królewicza, będzie odprawiona 4 marca o godz.18. w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystości wezmą udział księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz oraz związków zawodowych „Solidarność”.

Czasopismo Drogi Miłosierdzia i Rycerz Niepokalanej – dobra lektura religijna na Wielki Post.

Gorące podziękowania za piękne przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę, na 9., zapraszamy mieszkańców Rynku Kilińskiego.

Ofiary na parafialny fundusz remontowo-budowlany można składać w przedsionku kościoła między mszą św. o 9 i 11 oraz w zakrystii lub kancelarii.

Organizowana jest pielgrzymka na Kaziuki w Wilnie. W programie Ostra Brama, zwiedzanie Wilna z uwzględnieniem miejsc związanych z miłosierdziem Bożym. Zapisy w kancelarii lub zakrystii, informacje na tablicy ogłoszeń i ulotkach na końcu.

W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.