Ogłoszenia 29.10.2017

Dziś obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Bóg zapłać alumnowi z Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego za wspólną modlitwę i słowo.

Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na charytatywny koncert pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 33 rocznicę męczeńskiej śmierci. Będzie można nabyć płyty z koncertu, a dochód będzie przeznaczony na rehabilitację 8 letniej Marysi, która przeszła operację onkologiczną mózgu i wymaga teraz długotrwałej rehabilitacji. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek przy kościele na pomoc dla Marysi.

Za dwa tygodnie, 12 listopada z okazji odpustu parafialnego, Mszę św. o godz. 11. odprawi Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy.

1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7, 9, 11 i 18. Procesja na cmentarzu o godz. 13. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników na cmentarzu. Tego dnia w kościele Wypominki o godz. 17, następnie Msza za wspomnianych zmarłych.

2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7, 9 i 18. Procesja na cmentarzu o 11. Różaniec z wypominkami o 17, Msza o 18 za wspomnianych zmarłych.

Także 3 listopada podczas Różańca o godz. 17 będziemy się modlili za naszych zmarłych w wypominkach.

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza.

Tradycyjne Wypominki można składać jeszcze w zakrystii lub kancelarii parafialnej. To już ostatnie dni.

Dziś oraz w dniach 1 i 2 listopada, na cmentarzu w Wasilkowie kwesta będzie przeznaczona na rozbudowę cmentarza.

Natomiast Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej im. ks. Wacława Rabczyńskiego będzie rozprowadzać książki „Kalendarium dziejów Wasilkowa i okolic”. Dochód ze sprzedaży książek – cegiełek przeznaczony zostanie na renowacje zabytkowych figur na cmentarzu.

Młodzież naszej parafii na cmentarzu 31 oraz 1 i 2 będzie rozprowadzać znicze. Dochód przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży. Bóg zapłać za wsparcie.

W wtorek o godz. 17.15 zakończenie nabożeństwa różańcowego.

W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni codziennie od godz. 16. oprócz niedzieli oraz 1. i 2. listopada.

W tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo w piątek po Mszy św., a w sobotę zapraszamy na godz. 17.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o 9 spotkanie KŻR i Różaniec, a po Mszy o 11 procesja.

W niedzielę 5 listopada obchodzi imieniny nasz ks. Sławomir. Msza św. w jego intencji za tydzień o godz. 11. Polecamy ks. Sławomira Waszej modlitwie.

Ostatnia okazja aby nabyć październikowe czasopisma: Drogi Miłosierdzia, List do Pani i Rycerza Niepokalanej.

Bóg zapłać za piękne sprzątnięcie naszego kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 9 zapraszamy mieszkańców ul. Pogodnej i Słonecznej.

Na najbliższą sobotę zapraszamy także wszystkich chętnych do grabienia liści przed kościołem, aby był przygotowany na parafialny odpust. Zaczynamy o godz. 9.