Ogłoszenia duszpasterskie 06.08.2017

Ogłoszenia duszpasterskiePrzemienienie Pańskie, 06.08.2017 Wasilków

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, procesja po Mszy św. o 11. Po Mszy o 9 nie ma dziś różańca odmawianego przez Koła Żywego Różańca, zapraszamy na wspólne radowanie się z Podlaską Biesiadą Trzeźwości.

W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta: w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w czwartek św. Wawrzyńca, diakona, męczennika oraz dwa wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Dominika, a w piątek św. Klary.

Organizujemy już trzecią Procesję Wodną, która popłynie rzeką Supraśl z Nowodworc do Wasilkowa. Ta szczególna modlitwa odbędzie się 15 sierpnia. Początek o godz. 15 w Nowodworcach. Można przyjść z własnym sprzętem pływającym, albo wypożyczyć kajak – zapisy w zakrystii. Osoby, które nie będą płynąć, mają możliwość dojścia pieszego do czterech stacji procesji. Zapraszamy.

Zapraszamy do udziału akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Polega ona na wyposażeniu uczniów z ubogich rodzin w wyprawki szkolne. Aby włączyć się w akcję wystarczy przynieść przybory szkolne do kosza, który będzie ustawiony przez cały tydzień w kościele. Potrzebne są: m.in. piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, długopisy i wszystkie inne przybory szkolne.

Białostockie Środowisko Nowej Ewangelizacji zaprasza młodzież Archidiecezji Białostockiej do udziału w spotkaniu zatytułowanym „Przystań Młodych”, które odbędzie się na białostockich Dojlidach, w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku, w dniach od 31. sierpnia do 2. września. Udział w spotkaniu zapowiedzieli ludzie przeżywający na co dzień odważnie swoją wiarę: artyści, aktorzy, zespoły muzyczne. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni, oprócz niedziel, rozpoczyna się po Mszy św. wieczornej i trwa do godz. 19.30.

Na sobotę, do przygotowania świątyni na niedzielę, zapraszamy mieszkańców ul. Kupieckiej i Łaziennej. Prosimy działkowiczów o owoce i warzywa do dekoracji na 15 sierpnia, na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dary ziemi można przynosić do 13 sierpnia.

Bóg zapłać tym, którzy pamiętają o wpłatach na parafialny fundusz remontowo budowlany.

O wyjazdach religijno-patriotycznych przeczytamy na tablicy ogłoszeń.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbywa się do poniedziałku do godz. 13. Do tej godziny można jeszcze przynieść zużyty sprzęt. Dochód z tej zbiórki przeznaczony będzie na Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.