Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2016

Dziś, z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na pomoc chrześcijanom w Iraku. Irak stał się symbolem wojny z chrześcijanami ze względu na dramatyczną sytuację wierzących. Ich liczba w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmniejszyła się z 1,4 mln do 270 tys. Wielu z nich po prostu uciekło z kraju przed islamizacją. Bóg zapłać za ofiary.

Dziś, w 50 rocznicę poświęcenia naszej świątyni, uroczystą Mszę św. odprawi o godz. 11 Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Homilię wygłosi historyk, ks. dr. Adam Szot. Zapraszamy.

W środę przypada Uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, patronki naszej Archidiecezji. Msze św. o godz. 7 i 18. Uroczystej Mszy św. w białostockiej bazylice katedralnej o godz. 18 będzie przewodniczył Metropolita Białostocki Arcybiskup Edward Ozorowski.

Papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Miłosierdzia w niedzielę, 20 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uczyni to poprzez gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła nastąpi tydzień wcześniej. W naszej Katedrze zamknięcie Roku Miłosierdzia odbędzie się dziś o godz. 18, w ramach tegorocznej Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia.

Natomiast Uroczystego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana dokonają Biskupi polscy na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Uczynią to 19 listopada podczas modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zostanie dokonany też w każdej parafii Kościoła w Polsce za tydzień w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego niezwykłego Aktu przygotowujemy się poprzez codzienną Nowennę odprawianą wieczorem.

Na spotkanie modlitewno-formacyjne, które będzie duchowym przygotowaniem do Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zaprasza Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji. Spotkanie pt. Wielka Pokuta odbędzie się w sobotę o godz. 13. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

Nasz Pan Organista od tej niedzieli roznosi opłatki. Jest on jedynym przedstawicielem parafii do tego upoważnionym. Jest to wyraz łączności z parafią, i przygotowanie do świąt. To właśnie opłatek kupiony u Organisty jest symbolem jedności z całą wspólnotą parafialną. Gdyby kogoś nie zastał w domu, zawsze można przyjść po opłatki na chór po Mszy św.

Na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele zapraszamy od godz. 16.

Na spotkanie o życiu, twórczości i epoce Franciszka Karpińskiego – największego poety, który tworzył w Białymstoku – zaprasza Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Spotkanie pt. „Sztuka w kręgu mecenatu Branickich – Izabela z Poniatowskich Branicka i Franciszek Karpiński” odbędzie się w piątek, 18 listopada o godz. 17.30.

Stowarzyszenie Otwarty Dom Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 30 zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Bożego Narodzenia w dniach 22 grudnia do 4 stycznia. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin odbędzie się dnia 17. listopada o godz. 17 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8 w Białymstoku.

Jest już nowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia oraz List do Pani i Rycerz Niepokalanej.

Do przygotowania świątyni do liturgii, na najbliższą sobotę na godz. 9, zapraszamy mieszkańców ul. Dwornej od nr 23 do końca oraz ul. Ciemnej. Bóg zapłać panu, który sam się ostatnio trudził.

Zakończyło się układanie nowej posadzki w kaplicy Trójcy św. w naszym kościele. Pozostały tylko prace wykończeniowe. Bóg zapłać zwłaszcza sponsorowi za ufundowanie odlewu herbu papieskiego, który znalazła się w centralnej części kaplicy. Chce pozostać anonimowy.

Na koncert chóru uniwersyteckiego pod dyr. Edwarda Kulikowskiego, który wykona pieśni patriotyczne i religijne zaprasza parafia Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie dziś po Mszy św. o godz. 18.