Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2017

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela zwykła  – 29.01.2017 Wasilków

2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św., z poświęceniem gromnic, będą odprawione o godz. 7, 9, i 18, mszy o 11 nie będzie. Dziś po każdej Mszy św., można u siostry przed kościołem nabyć gromnice do poświęcenia.

Na specjalne błogosławieństwo w chorobach gardła zapraszamy 3 lutego, ponieważ tego dnia przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo po mszach św. o 7 i 18.

Natomiast 5 lutego, wspomnienie św. Agaty i obrzęd błogosławieństwa chleba i wody. św. Agata jest patronką chroniącą od pożarów i nieszczęść. Specjalne błogosławieństwo chleba św. Agaty po mszy porannej i wieczornej,

W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, i pierwsza sobota miesiąca specjalna modlitwa w te dni po Mszy wieczornej, tylko w pierwszą sobotę o 17. W tym roku obchodzimy 100-lecie objawień w Fatimie podczas których dzieci słyszały głos Maryi: Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich którzy to nabożeństwo będą odprawiać.

W naszym kościele odbywa się codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do 18 oprócz niedziel i świąt.

Konferencja dla Kół Żywego Różańca za tydzień po Mszy św. o 9, następnie różaniec. Po Mszy o 11 procesja.

Zapraszamy wszystkich na parafialny kulig! Wyjazd dziś o godz. 1330 autokar będzie czekał na parkingu przy cerkwi. Koszt wypożyczenia sań to 20 zł od osoby. Najlepiej się zapisać po Mszy św. żebyśmy wiedzieli ile osób się spodziewać. To okazja do wspólnego bycia ze sobą i odczucia ducha naszej wspólnoty.

Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary. To rodzaj współczesnych rekolekcji żeby spotkać na nowo Pana Jezusa lub odnowić w sobie świeżość wiary. Pierwsze spotkanie 15 lutego o godz. 18. Będzie zorganizowana opieka nad dziećmi, aby rodzice mogli spokojnie uczestniczyć.

Kolejny rok spotkań formacyjnych w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w Białymstoku rozpocznie się w sobotę, 4 lutego o godz. 10. w Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50. Wykład, pt. „Doktor Anielski o aniołach i demonach” wygłosi o. Łukasz Detmer, dominikanin ze Szczecina.

Zakończyły się odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. W tym roku odwiedziliśmy 1270 rodzin, jak co roku 167 rodzin nie przyjęło kapłana z różnych powodów. Składamy gorące podziękowanie za gościnne przyjęcie wszystkim parafianom. Dziękujemy gorąco zwłaszcza tym, którzy czekali cierpliwie na zewnątrz aby zaprosić kapłana, odprowadzili do sąsiada. Serdeczne podziękowania tym, którzy poczęstowali kapłanów ciepłym posiłkiem. Doceniamy to bardzo, jest to świadectwo Waszej wiary. Na fundusz remontowo budowlany przy kolędzie zebrano 48 690 zł, tyle mniej więcej zbieramy co roku. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Są jeszcze do nabycia styczniowe numery Dróg Miłosierdzia i Rycerza Niepokalanej.

Na najbliższą sobotę do przygotowania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Białostockiej od numeru 44 do końca oraz Wodociąg.

Michał Zimnoch wraz z rodzicami dziękują wszystkim, którzy przekazali 1% na jego rehabilitację. Jeśliby ktoś chciał pomóc także w tym roku, może przekazać 1% na rzecz Michała, ulotki są wyłożone na końcu świątyni. Rodzice odwdzięczają się modlitwą.

Przypominamy, że do końca stycznia kancelaria czynna rano 730–830, po południu 15–1530. Od lutego normalnie, czyli rano 730–830, po południu 1630–1730.