Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017

Dziś obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Ma ona zwrócić naszą większą uwagę na znaczenie Pisma św. w życiu chrześcijanina.

Rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele z racji codziennego, trwającego od godz. 16 wystawienia Najświętszego Sakramentu odprawiane będzie o godz. 17.30, także w niedzielę. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież oraz dzieci, które otrzymają codziennie inny obrazek.

3 maja Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele tego dnia będą odprawione o godz. 7, 9, 11 i 18. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11., po mszy uroczystość patriotyczna pod kapliczką na rynku. Serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja pierwszoczwartkowa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.15, następnie o 17.30 nabożeństwo majowe. W pierwszą sobotę prowadzona adoracja po wieczornej Mszy św. Zapraszamy szczególnie na te adoracje w 100lecie objawień fatimskich, gdyż stanowią one wypełnienie woli Maryi. Oczywiście codzienne wystawienie, rozpoczyna się jak zawsze o godz. 16, oprócz 3 maja.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9. konferencja dla Kół Żywego Różańca a po 11. Procesja Eucharystyczna

Z okazji rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II za tydzień podczas Mszy o 11. dzieci z Przedszkola TEKAKWITA i Szkoły Podstawowej zapraszają na przedstawienie, które przybliżą nam postać wielkiego Rodaka.

Dzień skupienia zelatorek i zelatorów Żywego Różańca wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę w budynku kina Ton przy Katedrze. Rozpocznie się o godz. 10., zakończy się o 15.

Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z  Białostockiej  Katedry w sobotę 7 maja  o godz. 7.30. Zapisy na trasie

Do przygotowania świątyni, na sobotę na godz. 9, zapraszamy mieszkańców ul. E. Plater 2  nr 1 – 60. Bóg zapłać tym, którzy pięknie sprzątali w ostatnią sobotę.

Bóg zapłać za ofiary na parafialny fundusz remontowo budowlany.

Organizowana jest pielgrzymka religijno-patriotyczna do Włoch. W programie między innymi udział w papieskiej audiencji generalnej i modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, udział w uroczystościach państwowych 73 rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń i ulotkach na końcu kościoła. Tam jest kontakt telefoniczny. Zapisy zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Miejski Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na koncert „Phoenix Trio” za tydzień, w niedzielę, na godz. 19 do kościoła Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie. Wstęp wolny.

Od dnia 1 maja w Archidiecezji Białostockiej rozpocznie się nieustanny Różaniec  w intencji Ojczyzny i  pokoju na świecie. Jest to inicjatywa wiernych świeckich, a duchową opiekę nad nią sprawuje Archidiecezjalny Moderator Kół Żywego Różańca. Modlitwa ta będzie trwała przez cały rok, a potrzeba do niej 700 osób. Każdy kto zdecyduje się uczestniczyć w tym różańcu, będzie proszony o godzinną modlitwę jeden raz na 4 tygodnie. Zgłoszenia odbywają się drogą telefoniczną. Dane kontaktowe organizatorów można otrzymać w parafii. Można dołączyć także po 1 maja. (Dane kontaktowe organizatorów nieustannego Różańca: Monika 601 503 395 Ewa 606 125 575 Lidia 668 040 083 Joanna 606 980 520)