SYLWESTER PATRIOTYCZNY WE LWOWIE

PIELGRZYMKA 

oraz SYLWESTER PATRIOTYCZNY WE LWOWIE

BAZĘ NOCLEGOWĄ ORAZ IMPREZĘ SYLWESTROWĄ ZAPEWNIA KOMPLEKS PIELGRZYMKOWO-HOTELOWY  LWOWSKIEGO WYŻSZEGO ARCHIDIECEZJALNEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ W POŁOŻONEJ NIEOPODAL LWOWA MIEJSCOWOŚCI BRZUCHOWICE, W MALOWNICZEJ, OTOCZONEJ SOSNOWYMI BORAMI OKOLICY NAZYWANEJ ,,ZIELONYMI PŁUCAMI LWOWA” SŁYNĄCEJ TAKŻE ZE SWYCH MINERALNYCH ZRÓDEŁ.

TO SPRAWIA, ŻE DOSKONALE TU SIĘ CZUJE I ODPOCZYWA. REKREACYJNE FUNKCJE MIEJSCOWOŚCI SZCZYCĄCEJ SIĘ WIELOMA SANATORIAMI SĄ ZNANE OD DAWNA.

TU ZATRZYMAŁ SIĘ PODCZAS SWOJEJ PIELGRZYMKI NA UKRAINĘ ŚW. JAN PAWEŁ II, KTÓREMU RÓWNIEŻ SPODOBAŁO SIĘ TO MIEJSCE, CZEGO PAMIĄTKĄ JEST NAPIS: „TY TU BYŁEŚ, TY TU JESTEŚ, TY TU POZOSTANIESZ NA ZAWSZE”. PAMIĄTKĄ JEGO POBYTU SĄ PONADTO DWA ZNAJDUJĄCE SIĘ W BRZUCHOWICACH POMNIKI JANA PAWŁA II, W TYM JEDEN Z NICH NA TERENIE KOMPLEKSU HOTELOWO – PILEGRZYMKOWEGO WASD.

Z TYM UROCZYM POŁOŻONYM NA OBRZEŻACH LWOWA MIASTECZKIEM ZWIĄZANY BYŁ PO WYBUCHU WOJNY NAJSŁYNNIEJSZY AKTOR PRZEDWOJENNEGO KINA LEGENDARNY EUGENIUSZ BODO.

30.12.2017

Wyjazd z Wasilkowa i Białegostoku. Jedziemy przez Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Radzyń Podlaski, Lublin (można dołączyć po drodze).

ZAMOŚĆ zwiedzanie ,, perły renesansu” historycznej, wpisanej na LISTĘ ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO starówki,

Przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej (wymagany ważny paszport).

ŻÓŁKIEW – miasto zasłużonych w dziejach Naszej Ojczyzny rodów Sobieskich oraz Żółkiewskich z Kolegiatą Św. Wawrzyńca, pięknym rynkiem oraz innymi zabytkami, 

Obiadokolacja i rozlokowanie na nocleg.

31.12.2017

LWÓW- zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem ,, Naszej perły w koronie”: Katedra Rzymskokatolicka, gdzie śluby składał król Jan Kazimierz, Polskie narodowe nekropolie- Cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Katedry Grekokatolicka i Ormiańska słynna Opera Lwowska, Starówka i Wały hetmańskie, Rynek, Kaplica Boimów, Kamienica Królewska, cerkiew wołoska. Możliwe spotkanie z Metropolitą Lwowskim ks. abp. Mieczysławem Mokrzyckim. Czas wolny we Lwowie podczas którego zakupić będzie można pamiątki lub wypić smaczną kawę w dzielnicy ormiańskiej ewentualnie spróbować wina w dzielnicy żydowskiej,

Godz.18.00  – możliwość udziału we Mszy Świętej dziękczynnej za rok 2017 i odpoczynek przed nocą sylwestrową,

21.00 Początek zabawy sylwestrowej z KAPELĄ LWOWSKĄ w rytmach patriotycznych i kresowych, ale nie tylko. Fajerwerki o północy.                 

1 stycznia 2018 Po późniejszym śniadaniu i noworocznej Mszy Świętej wyjazd w drogę powrotną.

Koszt 390 zł (przejazd autokarem lub mikrobusem, opłaty graniczne i drogowe, 2 noclegi w pokojach 2 i 3 os. z łazienką i wc, 2 śniadania i 2 obiadokolacje, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota, opłaty parkingowe i administracyjne). Ponadto Bal Sylwestrowy 35 Euro(cały pakiet, płatne na miejscu) oraz koszt realizacji programu zwiedzania tj.miejscowego polskiego przewodnika i biletów wstępu.

   Szczególnie serdecznie zapraszamy tych, którzy we Lwowie ,,już byli”. Może się okazać, że to całkiem inne miasto. Swoim udziałem wspieramy Wyższe Archidiecezjalne Seminarium Duchowne we Lwowie.

 

 Zapisy: Rzymskokatolicka Parafia NMP MATKI MIŁOSIERDZIA w Wasilkowie oraz pod nr tel. 530 191 960.  Możliwość zapisu telefonicznego i dokonania wpłaty na konto parafii nr 61124011541111001019187045 w tytule wpłaty,,SYLWESTER”