XIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ

XIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ ks. WACŁAWA RABCZYŃSKIEGO w Wasilkowie

We wrześniu w Parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie rozpocznie się XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego.

Przez cztery kolejne niedziele począwszy od 3 września w Parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie, ul. Kościuszki 2 po mszy św. o godz. 19.00 usłyszymy wybitnych wykonawców znanych w kraju i za granicą.

Zainaugurowany w 2005 roku Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie jest jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym w województwie podlaskim. Festiwal na stałe wpisał się w panoramę wydarzeń kulturalnych Wasilkowa i województwa podlaskiego, stał się wyróżniającą
je wizytówką na mapie artystycznych ośrodków Polski oraz miejscem przyciągającym wybitnych artystów z Polski jak również z krajów europejskich.

Od 2005 roku w ramach 12 edycji odbyło się: 54 koncerty z udziałem ponad 90 wykonawców m. in. z Polski, Niemiec, Litwy, Białorusi, Danii, Wysp Alandzkich, Rosji, Mołdawii, Ukrainy, Austrii, Japonii, Włoch, USA; w tym: 70 solistów, 5 chórów, 4 orkiestry i 14 zespołów kameralnych. Koncertów wysłuchało ok. 9500 słuchaczy.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!  Serdecznie zapraszamy!

Podczas XIII edycji 2017 wystąpią:

KONCERT INAUGURACYJNY

Niedziela 3 września 2017  godz. 19:00