• Dziś przypada Niedziela Dobrego Pasterza podczas której modlimy się o liczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Za tydzień taca przeznaczona będzie na nasze seminarium duchowne.

• Z statystyk wynika, że formację kapłańską w bieżącym roku akademickim – w seminariach diecezjalnych i zakonnych – rozpoczęło 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu. Jeśli chodzi o zgromadzenia żeńskie czynne liczba sióstr i nowicjuszek nieznacznie tylko spada. Liczba członków Instytutów Świeckich jednak wzrosła z 968 do 1011. Systematycznie wzrasta liczba dziewic i wdów konsekrowanych w Polsce, w ostatnich latach każdego roku odbywa się ok. 60 nowych konsekracji.

• W środę imieniny obchodzi ks. Jerzy, posługujący w naszej parafii, życzymy mu obfitości darów Ducha św. oraz dużo zdrowia. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. (Msza św. w Jego intencji dziś o godz. 9)

• Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, będziemy obchodzili w wtorek. W środę wypada uroczystość św. Jerzego głównego Patrona naszej archidiecezji. W czwartek św. Marka, Ewangelisty. Składamy najlepsze życzenia wszystkim solenizantom tego tygodnia.

• Jak co roku, wyruszy Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. W naszej parafii tworzymy grupę mężczyzn, która wyjdzie z naszej świątyni w sobotę 4 maja, po Mszy o godz. 7. Ukoronowaniem wędrówki będzie Msza św. w Sanktuarium w Krypnie o godz. 18. Zapisy w zakrystii, jeśli potrzebny autokar, lub na trasie. Zapraszamy panów do modlitwy za swoją rodzinę i ofiarowania za nich trudu pielgrzymkowego.

• Codzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji remontu świątyni od godz. 17. do 18. Od 1 maja będziemy odprawiali Nabożeństwo Majowe zawsze o godz. 17.30.

• Hobby Jana Pawła II to nowy konkurs plastyczny z nagrodami. Wystarczy narysować św. Jana Pawła II podczas jego ulubionego zajęcia czy hobby. Podpisane prace przynosimy do kościoła lub do przedszkola Tekakwita, które jest pomysłodawcą konkursu. Prace przynosimy do 5 maja. Wystawa uświetni dzień urodzin Papieża w maju.

• Czasopismo Drogi Miłosierdzia dostępne na końcu kościoła.

• Bóg zapłać za piękne sprzątanie w sobotę i ofiarę na kwiaty. Do przygotowania świątyni, na przyszłą sobotę, na godz. 9, zapraszamy mieszkańców ul. E. Plater 3, nr 1 – 60.

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary: na parafialny fundusz remontowo budowlany, szczególnie dziękujemy za ofiary indywidualne, które przekazujecie często osobiście oraz wpłacacie na konto. Bóg zapłać za piękne hortensje do posadzenia przed kościołem oraz sprzęt do sprzątania.

• Rodzina z ul. Nowej, która w pożarze straciła dach nad głową przekazuje serdeczne podziękowania za pieniądze z zbiórki 17 marca w naszym kościele. Odwzajemnia się modlitwą.

• Pielgrzymka do sanktuariów Dolnego Śląska i Pragi Czeskiej w dniach 9-13 czerwca. Zapisy w parafii Dojlidy, szczegóły na tablicy ogłoszeń.